Konkurencja modelu

BMW E36 było produkowane przez dość długi czas (ponad 10 lat) dlatego jego konkurentami było wiele aut, trzeba do nich zaliczyć mi:
– Audi 80 oraz później Audi A4
– Alfa Romeo 155 oraz później 156
– Lancie Dedre
– Forda Sierre, Forda Mondeo I oraz Forda Mondeo II
– Mercedesa 190 oraz Mercedesa klasy C
– VW Passat B3, B4, B5

Jak widać jest to pokaźny zbór aut. BMW E36 konkurowało często z dwoma a czasami nawet z 3 generacjami konkrecyjnego modelu oczywiście samo przechodząc modyfikacje jednakże nie aż tak znaczne jak u konkurencji. Świadczy to o dobrej konstrukcji BMW E36. Na jakiej płaszczyźnie mogły konkurować z BMW E36?

Zdecydowanie z tej listy trzeba by wyróżnić auta tylnonapędowe które były realną konkurencją jeśli chodzi o prowadzenie. Do tej listy należały Mercedesy oraz Ford… który z tylnego napędu w klasie średniej się wycofał.
Niektórzy konkurenci dysponowali w niektórych modelach swoich aut napędem na 4 koła.

Patrząc z perspektywy lat trzeba pochwalić Audi które mając 20 lat wygląda często lepiej niż parę lat młodsze BMW E36 jeśli chodzi o blacharkę. Niestety Audi 80 było w całości ocynkowane BMW E36 niestety nie.

BMW E36 wyróżniało jednak to że było produkowane w największej liczbie wersji nadwoziowych. Od dawna już BMW serii 3 produkowane jest jako coupe… VW Passat dopiero teraz pojawił się w tej wersji… tylko czekać aż zrobią kabriolet który w BMW występuje już od dawna.

  1. Wodi
    marzec 28th, 2016 at 10:12 | #1

    lepiej kupic ladne Volvo V70 z turbo niz rozklekotane E36 – niestety BMW to sa auta na max 15 lat ktore rdza pozera duzo szybciej niz audi/volvo

  1. Brak jeszcze trackbacków